Krioterapia ogólnoustrojowa – Kriokomora

kriokomora Legnica - Krioterapia Lubin

Krioterapia i kriostymulacja to zabiegi bezpieczne, które aktywizują naturalny potencjał organizmu człowieka do powrotu do zdrowia. Zabiegi te efektywnie stymulują ciało do przywrócenia jego równowagi oraz wspierają go w jej utrzymywaniu.

Krioterapia i kriostymulacja to najprościej wyjaśniając terapia przy pomocy bardzo niskich temperatur. Zabiegi są całkowicie bezpieczne, aktywizujące naturalny potencjał organizmu człowieka do powrotu do zdrowia. Te procesy efektywnie stymulują ciało do przywrócenia jego równowagi oraz wspierają go w jej utrzymywaniu. Krótkie wystawienie ciała na oddziaływanie zimna nie wpływa na temperaturę wnętrza ciała.
W krioterapii wykorzystujemy znane od dawna dobroczynne działanie zabiegów z udziałem zimnej wody i lodu. Krioterapia wpływa na redukcję bólu, skrócenie czasu trwania chorób oraz łagodzenie ich przebiegu. Cały zabieg nie trwa dłużej niż trzy minuty, podczas których co około 30 sekund do komory jest wtłaczana kolejna porcja zimna. Leczenie jest całkowicie bezpieczne i przyjazne dla środowiska.

Co się dzieje w ciele podczas krioterapii?

Podstawy dotyczące zabiegu zostały już wyjaśnione – teraz warto przedstawić, co się dzieje z naszym organizmem, który zostanie narażony na skrajnie niskie temperatury. Oziębiając ciało wszystkie jego procesy zwalniają – przepływ krwi, przemiana materii i inne zjawiska zaczynają przechodzić w stan, który można porównać do łagodniejszej hibernacji u zwierząt. Jednak choć osoba jest poddana warunkom, które w teorii powinny powodować dyskomfort, zimno oraz ból, tak naprawdę odczuwamy spokój, ciepło, a niektórzy twierdzą, że nawet radość spowodowaną wywoływaniem endorfin.

Po upływie trzech minut osoba wychodzi z komory, co po kilku minutach wiąże się z gwałtownym pobudzeniem organizmu – dostrzega, że temperatura znacząco się podniosła i doprowadza do znacznie szybszego działania wszystkich procesów, które wcześniej zwolniły.

Umów wizytę