Endodoncja


Endodoncja to gałęź stomatologii, która zajmuje się leczeniem zębów znacznie zniszczonych, z zaawansowanymi ubytkami których następstwem jest zapalenie miazgi lub nawet jej martwica. Często jest to jedyny sposób na zatrzymanie własnego zęba.

W naszym gabinecie leczenie takie odbywa się z użzyciem niezwykle precyzyjnych, nowoczesnych narzędzi, z wykorzystaniem koferdamu oraz mikroskopu.
Co daje koferdam? Umożliwia on odizolowanie zęba od jamy ustnej, dzięki czemu leczenie przebiega w warunkach aseptycznych. Jest to jeden z warunków powodzenia leczenia.

Mikroskop w leczeniu endodontycznym daje lekarzowi możliwość zobaczenia wnętrza kanałów zęba, dzięki czemu możliwe jest ich bardzo dokładne wyczyszczenie oraz dezynfekcja z użyciem ultradźwięków. Obraz w mikroskopie jest powiększony dwudziestokrotnie, co umożliwia dostrzeżenie struktur i zmian niewidocznych gołym okiem. Wszystko to dla pacjenta oznacza większą precyzję leczenia, a co za tym idzie – dłuższy czas funkcjonowania zęba w jamie ustnej.
Dopełnieniem wachlarza narzędzi w leczeniu jest obrazowanie kanałów zęba w wymiarach 2D oraz 3D, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprawdzić ich przebieg, poprawność wypełnienia oraz kontrolować gojenie się okołowierzchołkowych stanów zapalnych.


Jesteś zainteresowany/a?

ZADZWOŃ: +48 660 545 649