Implantologia


Implantologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się wprowadzaniem implantów zębowych do jamy ustnej, ich interakcjach, budowie, właściwościach. To obecnie najnowocześniejsza metoda uzupełnienia brakującego uzębienia. Implanty to małe tytanowe cylindry/śruby, które zostają na stałe wszczepione Pacjentowi w kość szczęki lub żuchwy, dzięki czemu doskonale zastępują korzeń jednego lub wielu brakujących zębów.

Stały rozwój tej dziedziny powoduje, iż proponowane rozwiązania są coraz bezpieczniejsze i tańsze dla pacjenta.
Niejednokrotnie „drogie” rozwiązania implantoprotetyczne okazują się na przestrzeni lat lepszym, bezpieczniejszym i tańszym rozwiązaniem niż klasyczna protetyka. W Pro Medical Clinic Dent stosujemy różne systemy implantologiczne umożliwiające znalezienie rozwiązania w większości sytuacji klinicznych.

Proponowane przez nas rozwiązania implantologiczne, to dostosowany do potrzeb pacjenta sposób na zdrowe zęby i piękny uśmiech. Używane przez nas implanty, zrobione są z tytanu, który jest całkowicie bezpieczny i dobrze tolerowany przez organizm. Dzięki jego właściwościom, w procesie nazywanym osteointegracją, następuje zespolenie się tkanki kostnej z wprowadzonym implantem. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ podczas żucia, siły przenoszone są na kość. Dzięki temu nie ma ryzyka jej zaniku, co może się zdarzyć w przypadku zwykłej protezy.